Hong Kong Union Hastanesi Pediatrik hastalar için RFID Sıcaklık Sensörlerini Onayladı

RFID'nin sağlık sektöründeki uygulamaları yavaş yavaş hayata geçmeye başladı. Hong Kong Union Hastanesinde başlayan bir uygulama ile pediatrik çocukların daha iyi bir gece uykusu almaları, aynı zamanda vücut sıcaklıklarının gerçek zamanlı takibi ve diğer yaşamsal bulgularının görüntülenmesi ile bu hasta bilgilerinin hemşirelere ulaşması sayesinde büyük kolaylık sağlayacağı ön görülüyor.

Yetişkinler ile karşılaştırıldığında pediatrik hastalar, ateşleri daha çok yükseldiğinden, daha fazla risk altındadır. Bu nedenle, hastanelerin gece boyunca sık aralıklarla genç hastaların sıcaklık değerlerini kaydetmesi gerekir. Pediatrik hastaların daha iyi uyuyabilmeleri için Hong Kong Union Hastanesinde RFID teknolojisi uygulanmaya başlandı.

Bu çözüm ile, hastaların karınlarının üzerine sıcaklık algılayan RFID etiketleri konulur. Hong Kong Union Hastanesi IT sistem yöneticisi Cheung Ka Ming’e göre; "RFID ile artık hastanelerde hekim ve hemşirelerin gerçek zamanlı uyarı alması sağlanacak, böylece acil tedavi ve reçete işlemleri kolaylaşacaktır."