Docrates gerçek zamanlı lokasyon sistemi ile hasta, demirbaş ve personel kontrollerini rahatça yapabiliyor.

Kanser teşhis, tedavi ve takip bakımı konusunda uzman özel bir tesis olan Docrates Kliniği gerçek zamanlı konum sistemini sadece hastaların, personelin ve demirbaşların hastane içindeki yerlerini tespit etmekle kullanılmıyor aynı zamanda hastalara ve personele özellikle acil durmularda anlık mesajlaşma özelliği sağlamak amacına da hitap ediyor.

Mayıs 2009 da kurulan ve gün geçtikçe büyüyen tesis, hastalarının sağlığını ve rahat etmelerini oldukça umursuyor. Bu sebeple bir RFID teknolojisi olan gerçek zamanlı lokasyon sistemini tesislerinde kullanıyor olmaktan oldukça mutlular. Çünkü böylelikle hastane, oluşabilecek herhangi bir acil durumda hastane personeline rahatça, zaman kaybetmeden ulaşabilme imkanına sahip oluyor. Çalışanlarla her gerektiğinde iletişim kurulabilirken, yönetimin de personel ve demirbaşın lokasyonunu gerçek zamanda belirleme ve görme şansı oluyor.

Kliniğin ilk kurulduğu dönemlerde iletişim için kablolu çağrı merkezleri kurulmuş, yalnız yeterli olmadığından çeşitli aksaklıklara sebebiyet vermiştir. Budurumdan rahatsız olan yönetim RFID ürünü olan Gerçek Zamanlı Lokasyon Sistemine geçmiştir.

Kaynak : http://www.rfidjournal.com/article/articleview/7941