İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde 3'üncüsü düzenlenen "RFID Uygulamaları Sempozyumu"na Avery Dennison da katıldı

Perakende ve endüstriyel tedarik zinciri yönetimi için geniş ürün yelpazesine sahip dünyanın lider firması Avery Dennison, İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen 3. RFID Uygulamaları Sempozyumu’na katıldı

Sempozyum’da, RFID’nin teknolojileri, bilgi yönetimi, stratejisi, uygulamaları ve standartları ile birlikte güvenlik – gizlilik konuları konuşuldu.

RFID sistemlerinin, perakende, hızlı tüketim, ilaç, tekstil endüstrisi ve birçok sektörde kullanılması gerektiği Sempozyum’da masaya yatırılırken, konuşmacılar hızlı değişen dünyada sektörlerin değişime nasıl uyduracak gibi soruların cevaplarını tartıştılar.

Sempozyumun konuşmacıları arasında, açılış konuşmasını yapmak üzere İTÜ RFID Araştırma ve Test Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Alp Üstündağ, RFID Uygulamalarında Güvenlik ve Gizlilik Boyutu konulu konuşmasını yapmak üzere TÜBİTAK UEKAE’den Ertuğrul Murat yer aldı.

Sempozyum’da RFID Uygulamaları hakkında, NXP Semiconductors Türkiye Genel Müdürü, Eczacıbaşı E-Kart Elektronik Kart Sistemleri Teknik Projeler Müdürü, Smartsoft Çipli Ödeme Çözümleri Direktörü deneyimlerini paylaştılar.

Yoğun ilgi gören panel ise; İTÜ RFID Araştırma ve Test Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Alp Üstündağ moderatörlüğünde gerçekleşen ‘RFID Uygulamalarında Yeni Trendler’ idi. Katılımcılar bu sırları, Avery Dennison/Paxar EMEA & Hindistan İş Geliştirme Müdürü Yasemin Akbudak, NXP Semiconductors Türkiye Genel Müdürü Burak Yıldız, Siemens Ürün ve Proje Yöneticisi Cengiz Öğer ve Dr. Orhun Kara’dan dinlediler.

Keyifli ve eğlenceli bir platformda gerçekleştirilen sempozyum; İTÜ RFID Araştırma ve Test Merkezi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Alp Üstündağ’ın yaptığı kapanış konuşması ve 2011 yılında 4. RFID Uygulamaları Sempozyumu’nda buluşma dilekleri ile sona erdi.