Coca-Cola'nın yaz kampına katılan gençler, kollarına bağladıkları RFID bilekliklerle anında Facebook profillerinde paylaşım yaptılar.

RFID yani radyo frekansı üzeriden tanımlama sistemleri hayatımızın her aşamasına girmeye devam ediyor. Kredi kartlarımızın er ya da geç cep telefonumuza ya da kol saatimize takılacak bir çipten ibaret olacağı ortada fakat Coca-Cola'nın İsrail'deki yaz kampında yapılan uygulama RFID kullanan ürünleri eğlenceli de olabileceğini gösterdi.

Yaz kampına gelen her ziyaretçi Facebook hesabı üzerinden kayıt yaptırdı ve buna göre bileklikleri hazırlandı. Bu bileklikler sayesinde ziyaretçiler beğendikleri aktiviteleri sadece bilekliklerini "Beğen - Like" kutucuklarına yaklaştırarak Facebook profillerinde paylaştı.

Ayrıca kamp sırasında çekilen fotoğraflar da bu bileklikler sayesinde anında etiketlenip yine Facebook üzerinden paylaşıldı.

650 genç 3 günlük kamp boyunca tam 35 bin Facebook paylaşımı yaptılar. Bu da kişi başına 50 paylaşıma yakın bir rakam. Yeni sistemin oldukça beğenildiği de apaçık ortada.