RFID ile Kamyon ve Tır Geçişlerini Kontrol Edin

Madenler ve Limanlar gibi lojistik taşıma faaliyetlerin yoğunlukta olduğu, işletmelerde kamyon ve tır girişlerinin veya çıkışlarının kayıt altına alınma zorluğundan dolayı RFID destekli Kamyon ve TırTakip sistemi RFID sistemleri ile oldukça kolay hale getirilir.

İşletmenin bütün giriş ve çıkışlarına yerleştirilecek olan RFID okuyucular ve kamyonların üzerine yerleştirilecek RFID etiketler sayesinde araç giriş çıkışları bilgisayar ortamında kaydedilir. Elle girilen sistemlere oranla bu işlemlerin kayıt altına alınması daha hızlı olurken, güvenlik özellikleriyle de size tam denetim sunar.

Sisteme dahil olan ve üzerinde RFID etiket bulunan kamyon veya tırların işletmeye giriş ve çıkış saatleri hata payı olmaksızın rapor edilebilmektedir. Bu raporlar günlük, aylık, yıllık dökümler halinde hazırlanabilmektedir. Bu sayede hangi aracınızın firmadan çıktığını ve taşıma işleminin ne kadar sürdüğünü hata payı olmaksızın öğrenebileceğiniz gibi mevcut olan sisteminizle entegre edildiğinde ne taşıdığını, taşıma işleminin nereye yapıldığını, araç şoförünü, araçlarınızın arızlı olup olmadığını ve bakım süreleri gibi detayları da anında alabilirsiniz.

RFID teknolojisiyle çimento ve çelik fabrikaları için özel projeler geliştirilebilmektedir.